skip to Main Content
Sisteme kayıtlı hesabınızın davet kodunu yakınlarınızla paylaşın +1 ay ek süre kazanın !

Alfa iPTV Tavsiyede Bulunun

 

Görüş ve Tavsiyeleriniz Nelerdir?

This Post Has 24 Comments
 1.  

  Benim tavsiyem spor yayınlarında web tv’de 240p 360p 480p720p gibi seçeneklerin eklenmesi olacaktı. Biliyorum sd ve hd yayınlar var ama benim internetim kötü olduğu zaman sd yayından da izlyemiyorum.

  1.  

   Tavsiyeniz için teşekkür ederim Fatih bey. iPTV Sisteminde bahsettiğiniz gibi WebTV uygulamasına farklı çözünürlükler eklemek mümkün olmaz malesef bunun yerine sadece bazı sport yayınlarının SD versiyon olarak yayınlayabiliyoruz. HD ve SD formatlarında fakat her çözünürlüğü farklı vermek malesefki şuan mümkün değil.

  1.  

   Dünya klasiği filmler mantıklı efendim, isteğiniz üzerine temin ederim uğraşacağız. Diziler ekli ama güncellemeleri çok sorunlu bir iş olduğundan açıkcası çok hakim olamıyoruz o konuya. Yabancı dizi gibi değil çünkü Türkiyede 50 tane dizi var bazen bıktırıyor.

 2.  

  Uzun yıllardır iptv kullanan biri olarak bi kaç tavsiyem olacak.2 aydır alfa iptv kullanıyorum maçların hiç donduğunu takıldığını yada grileşip piksellestiğini görmedim ancak bu 1. kanal için geçerli diğer kanallarda özellikle spor takılmalar yaşıyorum hızım 76mbit aynı şekilde abim 3 mbit hızla bile 1.kanalı hiçta donmadan maç anında izleyebiliyo bunlarda problem yok.benim eksik bulduğum bi kaç şey ise şöyle : spor kanallarının farklı çözünürlüklerde yedekleri konulmalı 720p izliyoruz ama ben 1080p de izleyecek bi net hızına sahibim ancak 720p ye yetmeyen internet hızlarıda olabilir bu konuda gereği yapılmalı yedek kanallar konulmalı ki özelikle maç sırasında mağduriyet yaşanmasın.2. isteğim belli başlı yüksek reytingli türk dizileri hemen eklenmeli ve günü gününe güncellenmeli örneğin ben babam ve annemle bu konudan dolayı tartışıyorum onceki yıl kullandığın serverda herşey günceldi diyolar.3. ve son isteğimde eğer spor kanalları yedeklenip iyileştirilmeyecekse ultra hd bölümüne spor kanallarının özeliklede 1. kanalın 1080p çözünürlükte olanının eklenmesini istiyorum
  SAYGILARIMLA

  1.  

   Tavsiye ve görüşlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Eksiklerimizin olduğu konularda kendimizi muhakkaki daha iyi geliştireceğiniz sizlerin katkılarıyla.
   Öncelikle aynı kanaldan inanın 5 farklı yedek mantığı yapmak hiç doğru değil evet bunu yapan bir çok firma var.
   Neden diye soracak olursanız çünkü o firmalar evet 5 tane eklıyo aynı kanalı her birinide sağdan soldan alınan yayınları koyupta maçı idare etmeye çalışıyorlar hani biri koparsa müşteri diğerinden izlesin ama bizim spor yayınlarımızın hepsi local kendi yayınlarımızdır ve orjinal yayındır. Bizim böyle birşeye ihtiyacımız yokki yayında bizim platformda bizim kendimize güvendiğimiz için ve hiç bir zaman kesintili bir yayın vermedik vermeyizde bundan dolayı insanlarımızı kandırıpta 10 tane aynı kanaldan koymakta var ama biz bunu yapmayız 1 kanal 1 kanaldır neden 5 farklı yerde olmamalı.
   Farklı çözünürlüklere gelince maç yayınında emin olunki bizde bunu çok yapmak isteriz daha öncede yaptık bunu ama ciddi bir kaos olması söz konusu oluyor çünkü binlerce üyemiz ve yüzlerce bayimiz var biz şimdi 1. ci kanalın hem 1080p olanını hemde diğer cozunurluklerını koydugumuzda insanlarımıza bunu anlatamıyorsunuz. Müşterimizin veya bayimizin müşterisinin evinde 8 mbps internet var ben neden 1080 ni izleyemiyorum diye isyanı basıyor hem bize hem bayiye en az 2 saat dert anlatırsınız emin olun şimdi binlerce uyeden 100 kişi 200 kişi bunu bize emin olunki kötü hizmet veriyormuşuz gibi karararlar bundan dolayı ne yüksek bir kalite ne dusuk bir kalite seçimi yaptık. İzlenebilir akıcılığı ve geçikme süresi en iyi olanı seçtik ve çokta memnunuz izleyemeyen hiç bir kesim yok diyebilirim. Ama diziler dediniz bir konuda gerideysek oda dizilerdir evet biz bu konuda çok geride kalıyoruz Türkiyemizde sagolsun 50 tane dizi var biri bitiyor biri başlıyor. Hergün eskileri sil yenileri yükle bildiğiniz gibi eziyet değil dizi işi. Ne kaldırabiliyor ne güncelleyebiliyoruz doğru düzgün. Sadece bunun için çalışabilcek personel dahi aramaya başladık kendi aramızda, düzeliceğinden emin olun fakat az biraz zaman alıcak. Bu arada dilerseniz sorun yaşadığınız kanallarım var demişsiniz teamviewer uygulamasıyla destek verebiliyoruz mutlaka cihazınızda yanlış giden birşeyler var. Haberlerinizi bekliyorum.

  1.  

   Tavisyeniz için teşekkür ederiz, Hiç endişeniz olmasınki bu konuda bir çok talep aldık ve hızlandıracağız

 3.  

  Web Tv modülündeki player internet hızına göre otomatik olarak görüntü kalitesini düşüren veya artıran şekilde geliştirilmelidir. Örnek olarak puhu tv , youtube vs. playerlarındaki özellikleri gösterebilirim.

  1.  

   Merhaba Halil bey. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Hiç bir müşterimize aksaklık yaşatmadan bu hizmeti vermeyi bizde hedefliyoruz.

 4.  

  Merhaba, korku filmlerinin sayısını arttırabilirseniz sevinirim. Özellikle yerli korku filmleri fena olmaz:) kaliteli ve kurumsal hizmet anlayışınız için teşekkür ederim.

  1.  

   Evet efendim bu aralar çok fazla canlı yayın eklediğimiz için biraz geç kaldık. fazlasıyla gelecektir hepsi

 5.  

  Merhaba ; Daha önceden hıza göre görüntü kalitesi değişen oynatıcı tavsiyesinde bulunmuştum. Sizde planlarınız içinde olduğunu bildirmiştiniz. Acaba ne zaman bu özelliği aktif hale getirmeyi planlıyorsunuz ? Ayrıca yeni bir tavsiyem olacak. Android uygulamanıza entegre veya ayrıca yazılmış bir hesap yönetimi programı yapabilirsiniz. Buradan hesabımızı yönetebiliriz. Bir kaç örnek vereyim. Süresi biten üyeliklerimizin sürelerini buradan ödememizi yaparak aracı olmadan otomatik uzatabilmeliyiz. Bu sizin ve üyeleriniz açısından zaman tasarrufu sağlayacaktır. Smart Tv kullananlar bu program üzerinden kanal listesini güncelleyebilmelidir. Çünkü her seferinde Mac adresi girmek , Telefon veya PC’nin web tarayıcısından Web Portala girmekte zaman kaybı. Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. Ve tabi bu uygulamanız sürekli gelişerek güncellenecektir ve bir zaman sonra kıskanılacak bir uygulamaya dönüşecektir. İnanıyorum ki Kurumsal itibarınıza inanılmaz itibar katacaktır ve tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır. Tabi söylediklerimi yapmak kolay mı değil mi onu bilemiyorum. Sonuçta ben program yazılımcısı değilim. Sadece hizmetinizin kalitesini artıracağını düşündüğüm için iyi niyetli önerilerde bulunmak istedim. Hoşçakalın.

  1.  

   Halil bey size fikirlerinizi paylaştığınız ve hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim. Şuanda windows uygulamamız üzerinde köklü bir değişlik yapılmaktadır ve güncelleme olduğunda uygulamamız size bunu bildirecektir. Sanırım bu değişiklik bir hafta içerisinde gerçekleşecektir. Biz aynı zamanda yazılım geliştirci bir firmayız uygulamamızı müşterilerimizin deneyimini artıracak değişiklikleri yapmaktan memnuniyet duyarız. İyi günler dilerim.

 6.  

  Canada Kanalları eklerseniz daha iyi olabilir birde USA DISNEY XD nın sd si varsa onuda eklemenizi öneriyorum

  1.  

   Canada ayrı bir kategori olarak sunulacaktır efendim. Sadece kısa bir süre sonra yaklaşık 3-4 gün içerisinde. Umarım istediğiniz yayınlar olacaktır.

 7.  

  Ben yen üye oldum; önceden LGTV imde çalışıp çalışmayacağından emin değildim; ilgilendiğim kanallar RTL 1 RTL2 gibi DE kanalları ve ingiliz ITV SKY vs.. idi hepsi gayet akıcı; 6 aylık üyeliğimde yardımlarınızla kolayca yenilendi; teşekkürler iyi çalışmalar

  1.  

   Merhaba 36. kanalımızda var efendim. İlk 10 da olmamasının sebebi interneti desteklemeyen veya cihazı desteklemeyen müşterilerimizi mağdur etmemek için spor kategorisinin en altına ekledik.

 8.  

  Beinsport 1 FULLHD yayının çözünürlük ayarını yükseltmeniz mümkün müdür? 55″ LG Smart TV de HD yayından bir farkı yok gibi, hatta kalite daha düşük gibi.

  1.  

   Merhaba Fatih Bey.
   55 Inc bir tv için evet her ne kadar full hd olamasada HD görüntüyü bahsettiğiniz gibi yakalamanız mümün fakat şöyle bir durum var aynı kaliteyi digiturkun orjinal kutu cihazındada aynı kaliteyi alacağınızı unutmayın lütfen. 55 Inc gibi çok büyük bir tv için ancak 4k yayınlar sizin istediğiniz gibi olabilir 4k yayınlar ise çok nadir maçlarda oluyor.

 9.  

  Öncelikle kaliteli yayınlarınız için teşekkür ederim. Bazı ip tv lerde korku filmi kanalları oluyor. ve sürekli orda korku filmi yayınlıyorlar. Mesela türk korku filmleri sürekli oynuyor. Buna benzer bir kanal eklemeniz mümkün mü? Emin olun çok takipçisi olur Başta ben:)

 10.  

  Iki gün önce 2 yıllık üyelik aldım ilk işim sinema kanallarına bakmak oldu. Şöyle bi hayalkırıklığım oldu. Salon kanallarında isim ve logo olmaması. ikincisi 2017 yılında çıkmış bazı filmler sinema cekimi olarak yayınlanıyor bu kaliteyi düşürmüş.ücüncü olarak korku filmi kanalı sayısı çok az… Ama şunu söylemeliyim bike z olsun donmadı üstelik cihazım redline ts 4000 HD plus yani önbellekleme si zayıf bi cihaz ama yinede sorun yaşamadım. Saygılar.

  1.  

   Merhaba efendim. Salon yayınları yapay kanallardır ve her film için logo basmak zahmet verici ve çok zaman alıcı bir işlem biz bunun yerine güncel olmasını onemsedıgımızden logo ıle zaman kaybetmek istemedik. Filmlerle ilgili ciddi degısıklıkler soz konusu bu aralar ondan dolayı neredeyse bır cok sınema yayınında degısıklık yapmadık. 2 gun ıcerısınde film ve salon yayını gıbı kanallarımızda muthiş degısıklıkler yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top